Čištění kalíšku

Kruh-kalisek2

Před prvním použitím je vhodné kalíšek vyvařit. Při dalším použití nejprve vyčistíme kalíšek pod teplou vodou. Malé otvory pod okrajem musí být totiž vždy čisté, aby se zabránilo podtlaku při jeho vyjímání. Jemně protáhneme každý otvor pod tekoucí vodou, abychom odstranili všechny nečistoty.

Kruh kalíšek 6

Pokud nemůžete kalíšek umýt přímo po vyjmutí (například při použití toalety se samostatným mycím zařízením), před vstupem do místnosti nebo kabinky si důkladně umyjte ruce, vyprázdněte obsah do toalety a  vlhkým hadříkem otřete kalíšek. Tekutina uvnitř kalíšku po jeho vyjmutí je většinou sperma s cervikálním hlenem, což je zcela normální.

Před dalším použitím si najděte vhodnou chvíli k vyčištění kalíšku podle pokynů. Při cestování vždy umyjte kalíšek pitnou vodou.

Kruh kalíšek pytlík

Na konci plodných dnů doporučujeme kalíšek umýt, vyvařit a usušit podle pokynů. 

Pro uchovávání je vhodný přiložený bavlněný sáček, nikoliv plastový, nebo vzduchotěsná nádoba.

100 procent

FERTILILY kalíšek lze podle potřeby vařit 5-10 minut. Použijte otevřený hrnec a hodně vody. Nikdy nenechávejte varnou nádobu bez dozoru. V případě poškození se může šálek stát neúčinným a měl by být zlikvidován a vyměněn (například pokud se hrnec vyvaří nasucho a šálek spálí).

Kruh kalíšek výstraha

Kalíšek může časem přirozeně mírně zbarvit, ale to nijak nesnižuje jeho funkčnost. NEPOUŽÍVEJTE na kalíšek ocet, tea tree olej, vonné mýdlo, kastilské/mátové mýdlo, mýdlo na olejové bázi, líh, antibakteriální mýdlo, dezinfekční prostředek na ruce, předem navlhčené ubrousky, mýdlo na nádobí, peroxid vodíku, bělidlo ani jiné agresivní chemikálie. Ty mohou poškodit silikon a způsobit podráždění.